PROJEKT: Obnova a manažment dunajských lužných biotopov

Dňa 10.10. 2018 Vás srdečne pozývame na otvorenie výstavy o miznúcich krásach krajiny dunajských luhov. Výstava približuje návštevníkom všetkých vekových skupín ohrozenú prírodu dunajských lužných biotopov (dunajských ramien, zaplavovaných lúk, štrkových lavíc, lužných lesov, mokradí a slanísk), ktorú sa Bratislavské regionálne ochranárske združenie už viac ako 20 rokov úspešne snaží oživovať. Pomocou interaktívnych prvkov, ktoré Vám umožnia zapojiť skoro všetky ľudské zmysly (zrak, sluch, čuch, hmat) objavíte kúzlo málo známych, ale na biodiverzitu výnimočne bohatých dunajských luhov. Dunajské luhy sú súčasťou európskej siete chránených území NATURA 2000, ktorá bola vytvorená za účelom zachovania ekologickej stability a biodiverzity v Európe. Do tejto siete NATURA 2000 boli vybrané len tie najcennejšie územia Európy.

 

Vernisáž výstavy začne dňa 10.10.2018 o 9.00 v osade Veľký Lél pri Zlatnej na Ostrove (okres Komárno) v budove starej sýpky a skončí o 15.00.

 

Návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu v menších skupinkách so sprievodcom, ktorý poskytne odborný výklad. Výstavou bude návštevníkov a žiakov základnej školy v Zlatnej na Ostrove sprevádzať autor výstavy pán Zoltán Fűzfa z Maďarska. Tlmočenie do slovenského jazyka je zabezpečené. Výstava pozostáva z interaktívnych panelov a je dvojjazyčná  – v slovenskom a maďarskom jazyku.  Expozícia výstavy je stála a po otvorení výstavy je možné si ju pozrieť celoročne (po telefonickom dohovore s pracovníkmi BROZ tel. 0948 104 665).

 

Výstava vznikla s podporou európskeho programu LIFE,  v rámci projektu LIFE Obnova a manažment dunajských lužných biotopov (2015 – 2022).

Priestory výstavy v starej sýpke boli zrekonštruované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja.

 

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

Pozvánka v PDF. 

Zdieľať obsah na: