Pasienkový les

Podporujeme biodiverzitu tvorbou pasienkových lesov

Začali sme s obnovou pasienkového lesa v Podunajských Biskupiciach. Pastva domácich zvierat bola kedysi v tejto oblasti samozrejmosťou. Z dôvodu zániku pastvy toto územie do veľkej miery zarastá náletovými drevinami, ako aj rôznymi druhmi inváznych rastlín. Rozhodli sme sa preto zarastanie potlačiť pastvou zmiešaného stáda oviec a kôz.

Zobraziť viac
Dobrovoľníci v Bielych Karpatoch

Spravili sme v Bielych Karpatoch malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre prírodu

Počas druhého novembrového víkendu sme usporiadali so združením Pre Prírodu, Skupinou JARO a Správou CHKO Biele Karpaty dobrovoľnícku akciu s názvom Misia Apollo 11. Tá na Slovensku zrejme v súčasnosti nemá obdoby, do aktívnej starostlivosti o prírodnú pamiatku Babiná sa totiž v sobotu zapojilo viac ako 70 účastníkov zo Slovenska, Čiech a Francúzska. Hlavnou náplňou…

Zobraziť viac
Čistenie Čiližského potoka

Čistenie Čiližského potoka

Akcie sa zúčastnilo viac ako 30 dobrovoľníkov z okolia ako aj našich kolegov a pustili sa do vyčistenia odpadu z koryta. Novembrové počasie nie je ideálne na brodenie sa v studenej vode ale odhodlanosť nikomu nechýbala. Spolu sme za 7 hodín vyčistili územie cca 200m2 a odpad vyniesli dočasne mimo koryta.

Zobraziť viac

Microtus minibus na Slovensku

V auguste nám náš projektový partner Pisztráng Kör z Maďarska zapožičal Microtus minibus – pojazdné laboratórium pre všetky vekové skupiny. Ide o dodávku vybavenú potrebnými pomôckami na výskum rôznych biotopov a ich obyvateľov pre každého zvedavého bádateľa.

Zobraziť viac

Návšteva monitora projektu v roku 2022

V priebehu každého LIFE projektu sa pravidelne konajú kontrolné monitorovacie návštevy, v rámci ktorých sa sleduje, či aktivity napredujú podľa plánu. Tento rok sme v dňoch 11.-13.10. v rámci projektu LIFE Dunajské luhy absolvovali kontrolu externého monitora z tímu NEEMO.

Zobraziť viac
Objav Dunaj

Dunajský Majster Umenia 2022 – Objavte Dunaj

Vyzývame deti zo všetkých škôl, mimovládnych organizácií, klubov, centier a združení z oblasti povodia Dunaja, aby sa zapojili do súťaže Dunajsky Majster Umenia, ktorá od roku 2004 spája tisíce detí z krajín, ktorými preteká rieka Dunaj. Súťaž má za cieľ povzbudiť deti k tomu, aby premýšľali o tom, čo pre ne životné prostredie znamená a spoznali hodnotu a dôležitosť riek.

Zobraziť viac