broz donau-auen

V sobotu sa oslavovalo! Rakúsky národný park Donau-Auen oslavoval 25 rokov svojej existencie a na túto udalosť sme boli ako dlhodobý projektový partner národného parku, pozvaní. Na oslave sa zúčastnil predseda BROZ Tomáš Kušík, ktorý si oslavu užil v spoločnosti viacerých významných osobností ochrany prírody v Rakúsku. Osláv sa zúčastnila aj rakúska ministerka životného prostredia Leonore Gewessler, ale aj rakúska veľvyslankyňa na Slovensku Margarit Bruck Friedrich.

Národný park Donau Auen vznikol v roku 1996, kedy sa rozhodovalo, či sa na území vzácnych dunajských luhov za našimi hranicami postaví vodné dielo alebo vznikne národný park. Najmä vďaka silnému občianskemu tlaku a aktivizmu vyhral národný park. Líder vtedajšieho boja proti vodnému dielu Carl Manzano sa stal následne na 22 rokov riaditeľom národného parku. Je to veľmi pekný príbeh a sme radi, že už niekoľko rokov môžeme byť aj my jeho cezhraničnou partnerskou súčasťou.

Ďakujeme za pozvanie.

Viac informácií o národnom parku Donau-Auen nájdete na ich prehľadnej slovenskej verzii stránky tu: https://www.donauauen.at/sk.
Odporúčame návštevu visitors centra v Orth an der Donau, alebo niektorú z krásnych častí priamo v národnom parku.

Zdieľať obsah na: