PROJEKT: DELIVER: Sídliská ako živé miesta odolné voči zmene klímy

V jeden krásny októbrový deň sme sadili spolu so žiakmi 5. A a 8.A zo Základnej školy A. Dubčeka na Dlhých Dieloch trvalky a ovocné kríky.

Sadili sme v “záhradnom kútiku” v športovom a rekreačnom areáli pri škole.

Piataci a potom aj ôsmaci boli rozdelení na viaceré skupiny – jedna skupina plela burinu okolo popínavých rastlín pri basketbalovom ihrisku.

Ďalšia skupina statočne plela odolnú burinu a kopala jamy v záhradnom kútiku a ďalšia chodila po vodu na zálievku zasadených rastlín.

Každý zasadil a polial aspoň jednu rastlinku, niektorí aj viac.

Dokopy sme zasadili 6 kusov ovocných kríkov (egreše, josty, ríbezle) a viac ako 40 kusov trvaliek (levandule, oregano, myší chvost, materinu dúšku, cibuľoviny a iné). Sú to všetko rastlinky, ktoré na jar a v lete potešia nie len nás, ale aj opelivý hmyz. Deti sa snažili najviac ako mohli. Aj keď ešte budú potrebné záhradnícke úpravy, urobili kusisko namáhavej práce.

Na záver sa zúčastnení podpísali na pamätnú listinu.

Po týždni sme pri návšteve záhradky zistili, že viaceré deti sa o svoje rastlinky starajú  – pravidelne ich polievajú a posúďte sami podľa fotiek aké pekné záhradnícke úpravy urobili z dostupného materiálu v areáli.

Ďakujeme za to decká, veľmi ste nás milo prekvapili a len tak ďalej lebo aj na Vás záleží ako bude vyzerať svet okolo nás. Už sa tešíme na jar.

Táto akcia sa uskutočnila s podporou Bratislavského samosprávneho kraja a programu LIFE.

                                       

Zdieľať obsah na: