Príbehy z lúk a mokradí, kniha

Kniha Príbehy z lúk a mokradí je u nás. Aktuálne je možné si ju objendávať u nás cez broz@broz.sk alebo si ju kúpiť v niektorom z kníhkupectiev, napríklad Artforum alebo Martinus.

Príbehy z lúk a mokradí je detská rozprávková kniha o ochrane prírody, ktorú sme vydali v spolupráci s troma slovenskými spisovateľmi – Veronikou Šikulovou, Jurajom Raýmanom a Máriusom Kopcsayom o príbehoch zvierat, ktoré sme my ľudia svojimi aktivitami dostali do existenčných problémov.
Sú to príbehy o orliakovi Milanovi, ktorý si nevedel postaviť hniezdo, pretože nenachádzal dosť starý strom, ktorý by ho udržal, o dážďovníkovi Apusovi, ktorý sa po návrate z Afriky nemal kam vrátiť, o rybých v Dunaji, ktoré musia zvládať silný, napriamený prúd, o bratoch hovniváloch z opustenej lúky, na ktorej sa prestalo pásť a o strakošovi, ktorého hmyz ubúdajúci z krajiny postavil pred súd.

Toto sú témy, ktorým sa venujeme v našej ochranárskej praxi a rozhodli sme sa ich komunikovať detským čitateľom, ktorí takto môžu od útleho detstva spoznávať prírodu okolo seba aj problémy, ktoré ju trápia.

A aké by to bolo rozprávky, keby končili zle?
Keďže my ľudia sme prírode uškodili, vieme jej aj pomôcť a tento odkaz chceme dať prostredníctvom našich rozprávok aj deťom.
Dúfam, že sa im knižka Príbehy z lúk a mokradí bude páčiť.

Knihu Príbehy z lúk a mokradí bohato ilustroval Viliam Slaminka, grafický dizajn riešila Magdaléna Scheryová a jazykovú korektúru Jana Vicenová a Eva Lavríková.

Zdieľať obsah na: