3. ročník Fotosúťaže – Život v Bratislavskom regióne – Chránime životné prostredie

 Životné prostredie je niečo, o čo by sme mali všetci dbať. Čisté ulice, čarovné lesy a bezchybné lúky sú to, na čo môžeme byť právom hrdí. Nie vždy však takéto obrazy náš región ponúka. Zachyťte fotoaparátom rozprávkové scenérie a to na čo ste v našom kraji hrdí, alebo sa odfoťte pri zanedbaných, špinavých a znečistených miestach a poukážte tak na to, akí sme ľahostajní voči svojmu prostrediu, v ktorom žijeme. Zapojte sa do tretieho ročníka fotosúťaže “Život v Bratislavskom regióne – Chránime životné prostredie”, ktorú vyhlasuje  krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom po predchádzajúcich úspešných dvoch ročníkoch.

 Do súťaže, ktorá je neanonymná, sa možno zapojiť od 1.4. do 15.5.2015. Fotografie treba posielať na portál www.ephoto.sk.

SÚŤAŽNÁ TÉMA

ĽAHOSTAJNOSŤ vs. ZODPOVEDNOSŤ k miestu kde žijeme

Príroda, mesto, obec. To sú miesta, kde žijeme, tvoríme a kde vítame naše návštevy, či už zo zahraničia alebo zo Slovenska. V našom kraji existujú miesta, ktoré nemajú konkurenciu vo svete. Sú krásne, čisté a nedotknuté, avšak sú tu aj miesta, ktoré radšej našim návštevníkom neukazujeme. Špina, smeti, znehodnotená príroda. Cieľom fotografa je zachytiť takéto miesta
a poukázať tak na ľahostajnosť alebo zodpovednosť k miestu kde žijeme. Odfoť panenskú prírodu, ukáž prostredníctvom fotografie miesto v tvojom regióne za ktoré sa nehanbíš, ale pošli aj fotografiu, ktorou poukážeš na potrebu venovať sa ochrane životného prostredia. Odfoť, pošli a vyhraj!

  CENY

  1. miesto – Apple Ipad Air, cenu venoval SWAN
  2. miesto – Tablet ASUS Transformer Pad KO 18, cenu venoval SWAN
  3. miesto – víkendový pobyt pre 2 osoby + adrenalínový balíček (rafting, vodný skúter, štvorkolky, SUP, kajak, kanoe), cenu venoval Areál Divoká Voda

 

ŠPECIÁLNA CENA PRE AUTORA FOTOGRAFIE S NAJVÄČŠÍM POČTOM HLASOV

Víkendový pobyt a vstup do WELLNESS v Hoteli Zochova Chata, venoval hotel Zochova Chata

 

ŠPECIÁLNA CENA PRE NÁHODNE VYBRANÉHO HLASUJÚCEHO

Tablet ASUS Transformer Pad KO 18, cenu venoval SWAN

Technické požiadavky

Do súťaže môžete prihlásiť fotografie vo formáte JPG. Maximálna veľkosť je 500 Kb. Rozmery nie sú obmedzené, odporúčame zvoliť rozlíšenie max 1200 až 1600 bodov (dlhšia strana), minimálne aspoň 800 bodov. Súťažné fotografie pridávajte bez rámčekov a vodoznakov. Je to potrebné pre rovnosť šancí a anonymné hodnotenie užívateľmi. Veď fotografia aj tak nie je o rámikoch, paspartách, alebo o ďalších barličkách v podobe grafiky, ale o obsahu, svetle a kompozícii 🙂

Hlasovanie

Fotografia s celkovo najväčším počtom hlasov získa cenu užívateľov.

Odmenený bude aj jeden z náhodne vybraných hlasujúcich.


Hlasovanie prebehne na facebookovskom profile organizátora – krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism www.facebook.com/BratislavaRegionTourism.

Po ukončení súťaže odborná porota vyhodnotí fotografie a víťazi na prvých troch miestach budú odmenení cenami.

 

Porota fotosúťaže

Filip Vančo – fotograf, kurátor, pedagóg a galerista

Mgr. art. Monika „Haima“ Kováčová – profesionálna fotografka

Peter Lím – generálny riaditeľ medzinárodného filmového festivalu EKOTOPFILM

Mgr. Maroš Mačuha PhD. – výkonný riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spolku

Ing. Michal Foltýn – PR manažér KOCR

Záštitu nad súťažou prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavol Frešo.


Podmienky súťaže

Súťaže sa môžu zúčastniť registrovaní užívatelia portálu www.ephoto.sk. Ak nie ste zaregistrovaní, môžete tak urobiť tu.

Registrácia je bezplatná. Každý užívateľ môže prihlásiť do súťaže po tri fotografie. Uverejnením fotografie na portál www.ephoto.sk vyjadrujete súhlas s použitím fotografie na účely propagácie prostredníctvom Bratislava Region Tourism.

Prosím, oboznámte sa s podrobnými podmienky súťaže.

Navyše svoje momentky a fotografie nájdeš aj na facebookovskej fanpage Bratislava Region Tourism, kde ich môžeš veselo komentovať, lajkovať či zdieľať ďalej s kamarátmi.fotosutaz
Zdieľať obsah na: