Bratislava, mesto uprostred prírody

2018

Prírodopisný dokumentárny film o vzácnych živočíšnych a rastlinných druhoch uprostred veľkomesta.

Ak máte záujem o DVD, kontaktujte nás.

Pozrieť ukážku

Krajina pre motýle

2017, 17min

Bílé Karpaty patří k nejbohatším lokalitám motýlů u nás.V letech 2011 -2016 probíhalo jejich sledování na obou stranách pohoří v rámci projektu LIFE. Zapojilo se do něj 34 odborníků, kteří po tři roky zkoumali každý měsíc od dubna do září lokality od Strážnice po Vršatec. Počet známých denních i nočních motýlů dosáhl 2074 druhů.Řada z nich dnes patří kvůli změnám krajiny k ohroženým. Dokument „Krajina pro motýly“ představuje ty nejvzácnější z nich. Zachyceni jsou v přirozeném prostředí, někteří i se svými housenkami. Pořad informuje o zajímavostech rozmnožování jednotlivých druhů. Důležitou součástí je ukázka způsobů hospodaření, které jsou vhodné k posílení motýlích populací pro jejich přežití.

Pozrieť online

V zakázanom kráľovstve – Príroda a ľudia vo Vojenskom obvode Záhorie

2011, 29 min.

Vojenský výcvikový priestor si mnohí z nás predstavujú ako územie zdevastované vojenskou činnosťou, ktoré je takmer bez života. Aká je však skutočnosť? Vojenský obvod Záhorie je naším malým kráľovstvom. Jeho poklady sú dobre ukryté v hlbokých borovicových lesoch, v bludiskách pieskových dún a močiarov. Koho raz očarí svojou tichou krásou, ten sa sem už musí vracať po celý život. Film je venovaný krásam života v zakázanom kráľovstve a tiež ľuďom, ktorí sa usilujú o ich záchranu.

Pozrieť online

Oázy života – Obnova mokradí na Záhorí

2008, 30 min.

Film prináša výpoveď o mokradiach Záhoria, zabudnutých oázach života uprostred púšte piesočných dún a borovíc. Na prvý pohľad sú možno nenápadné. Pre nás sú však domovom rovnako dôležitého a nádherného života, ako tie najslávnejšie miesta na Zemi. Boli tu dávno pred nami a mali by zostať i po nás. Film je venovaný kráse života v mokradiach Záhoria a tiež ľuďom, ktorí sa usilujú o ich záchranu.

Pozrieť online