A vízgazdálkodási létesítmények megtekintése Magyarországon
A hálózatépítés elősegítése érdekében decemberben terepszemlét tartottunk Magyarországon, a Vámosszabadi és Ásványráró területein, ahol technikai vízkezelő objektumokat vizsgáltunk.
A hálózatépítés elősegítése érdekében decemberben terepszemlét tartottunk Magyarországon, a Vámosszabadi és Ásványráró területein, ahol technikai vízkezelő objektumokat vizsgáltunk.
December 5. és 7. között német delegáció látogatott el hozzánk – a LIFE Isar projekt képviselői felfedezték projektterületünket. Közösen tárgyaltunk a projekttevékenységek menedzsmentjéről és finanszírozásáról, a természetvédelmi problémákról és lehetséges megoldásokról, valamint több helyszínt is meglátogattunk.
november 19-én, szombaton önkéntesekkel együtt elkezdtük a Čiliž patak takarítását. A patak egy szeméttelep mellett folyik Veľký Mederben. A szeméttelep régóta zárva van, azonban csak nemrégiben zárták le az odavezető utat.
Augusztusban kölcsönkértünk egy Microtus minibuszt a magyar Pisztráng Kör partnerünktől. A minibusz egy kültéri mobil laboratórium minden korosztály számára. Az autó felszerelt minden szükséges eszközzel, amelyeket kíváncsi kutatók használhatnak különböző élőhelyek és lakóik kutatásához.
Minden egyes LIFE projekt során rendszeres ellenőrző monitoring látogatásokra kerül sor, amelyek célja annak felmérése, hogy az egyes tevékenységek a tervek szerint haladnak-e. Idén, október 11. és 13. között a LIFE Dunajské luhy projekt keretében látogatott meg minket a NEEMO csapatának külső ellenőre.
2017 márciusában a LIFE Dunajské luhy projekt keretében, a helyi mezőgazdasági szövetkezettel együttműködve, mintegy 23 hektárnyi területet revitalizáltunk füvesítéssel a mocsaras mezőkön és leromlott réteken.
Így nevezhetnénk azt a háromnapos szakmai tanulmányutat, amelyet közösen tettek meg az osztrák és németországi természetvédők, vízgazdálkodási szakemberek, természettudósok, technikusok, tervezők, posztgraduális hallgatók, valamint a vízgazdálkodási gyakorlatból érkező szakértők és a Szlovák Környezetvédelmi Minisztérium képviselői.
A dunai ártéri táj szépségeit és értékeit régóta ismerjük, ezért védelmét kiemelten fontosnak tartjuk. Egyúttal elengedhetetlennek érezzük, hogy a látogatókat tájékoztassuk a Duna menti védett területekről, a jelenlegi kihívásaikkal, valamint az állapot javítása érdekében tett természetvédelmi erőfeszítésekről.
„Ahol legeltetés van, ott nyüzsög az élet” – mondta egyszer egy ismert cseh rovarkutató.